Information

Stoły drewniane

Wyposażenie domu wymaga dostosowania do planowanych funkcji, jednak meblem obowiązkowym jest w nim z pewnością stół. Posiadanie go doceniają osoby, które nie uwzględniły tego sprzętu w wystroju własnego mieszkania, a podczas nawet najprostszych prac wymagających większej powierzchni muszą przyjmować niewygodne pozycje narażając się na bóle pleców. Stoły drewniane to podstawowe wyposażenie dużej kuchni albo jadalni. Spożywanie posiłków wymaga wygodnej pozycji, komfortu, który nie będzie utrudniał krojenia potraw na talerzu. Ma to szczególne znaczenie w rodzinach z dziećmi, w których rytuał rodzinnych obiadów bywa wyjątkowo celebrowany. Z kolei stoły drewniane do salonu to idealne rozwiązanie podczas wizyty znajomych, których trzeba poczęstować kawą i ciastem, albo spotkać się przy drinku i przekąskach. Stoły pełnią w mieszkaniach dziesiątki różnych funkcji. Wykorzystuje się je do spożywania codziennych posiłków i podczas wizyt towarzyskich, do gier towarzyskich, rozrywek, czytania i pisania, realizowania hobby, do różnych prac domowych i wielu innych zajęć. Ilość zastosowań stołów jest ogromna podobnie, jak zróżnicowane są ich kształty, wielkości, styl oraz materiały konstrukcyjne. Wybór modelu zależy od tego, gdzie będzie umieszczony i jaką spełni rolę. 

Stoły drewniane  Jest 46 produktów.

Podkategorie

 • Okrągłe stoły

  Stół jest meblem niezbędnym w każdym domu, jednak jego wybór nie powinien być przypadkowy, lecz ukierunkowany zarówno na pełnione funkcje, jak i na wielkość czy rozkład pomieszczenia. Wśród dostępnych w naszym sklepie modeli szczególną grupę tworzą okrągłe stoły, które poza charakterystycznym kształtem wyróżniają się także zróżnicowaną stylistyką i wysoką funkcjonalnością. Pomimo pozornie mniejszej powierzchni blatu, modele okrągłe nie są wcale małe i niepraktyczne, a ich przewaga tkwi w lepszym wykorzystaniu powierzchni. W przeciwieństwie do modeli kwadratowych brak wystających narożników nie tylko nie ogranicza kontaktu osób przy stole, ale też eliminuje problem zajętego miejsca w małym pokoju. Okrągłe stoły świetnie sprawdzają się na środku pomieszczenia w towarzystwie kompletu krzeseł, ale są również bardziej przyjazne sprawiając, że osoby siedzące przy nich pozostają w jednakowych relacjach, w dobrym kontakcie wzrokowym, bez odczucia wyróżniania kogokolwiek. Wśród naszych modeli znajdziecie Państwo te na czterech nogach, wyjątkowo stabilne i wygodne do ustawiania, jak również wzory na pojedynczej ozdobnej nodze, które świetnie sprawdzą się jako stoliki karciane czy ustawione z boku stoły do czytania i jakie element dekoracyjny wnętrza.

 • Stoły dębowe

  Stoły drewniane wykonywane są z wielu różnych materiałów, które decydują zarówno o ich estetyce, jaki i designie czy trwałości. Wśród wielu różnych gatunków drewna szczególnym pięknem i wyjątkowymi walorami użytkowymi wyróżnia się drewno dębowe. Materiał ten od niepamiętnych czasów kojarzony jest z solidnością, trwałością i tym szczególnym rodzajem szlachetności, który sprawia, że mebel z wiekiem nabiera wartości materialnej i estetycznej. Dzięki możliwości obrabiania drewna – szlifowania, olejowania, piaskowania, a nawet barwienia – stoły dębowe powstają w dziesiątkach wzorów pozwalających na ich dopasowanie do konkretnego stylu wnętrza. To zarówno modele kwadratowe, prostokątne, jak i okrągłe czy owalne, wyróżniające się jasnym lub ciemnym kolorem drewna, olejowane i lakierowane, dzięki czemu zyskują bardziej lśniącą albo matową powierzchnię. Nasze stoły dębowe mogą być również rozkładane, pozwalając Państwu na zapewnienie sobie rezerwowej powierzchni na specjalne okazje. Wybierając jeden z naszych stołów dębowych i doceniając takie właściwości jak odporność na działanie wilgoci, środków chemicznych, uderzenia i zarysowania otrzymujecie Państwo mebel, który będzie służył przez wiele lat zdobiąc wnętrze salonu, wraz z rodziną tworząc jej historię.

 • Stoły rozkładane do...

  Małe wnętrza nie zawsze pozwalają na idealne wyposażenie. Dlatego poszukując mebli odpowiednich do takich pomieszczeń, warto pomyśleć o tych, które są wielofunkcyjne lub pozwalają na ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni. Do takich modeli zaliczają się stoły rozkładane do salonu, które dzięki odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji nie zajmują wiele miejsca, a jednocześnie zapewniają powierzchnię blatu dla większej liczby gości. To doskonałe rozwiązane dla osób samotnych lub małżeństw, które utrzymują kontakty towarzyskie i często podejmują przyjaciół czy członków rodziny na wspólnych obiadach lub kolacjach. Stoły składane do salonu to wiele wzorów różniących się nie tylko wielkością, ale i kształtem blatu czy designem. W formie złożonej mogą być niewielkim okrągłym lub czworokątnym stolikiem kawowym, po rozłożeniu stają się wygodnym stołem jadalnym. W naszej kolekcji znalazły się też modele w jasnych odcieniach naturalnego drewna, oraz stoły w kolorze ciemnego brązu, czerni i bieli. Stół rozkładany może być dopasowany do konkretnego stylu salonu, dlatego w ofercie znajdziecie Państwo wzory nowoczesne, prowansalskie, angielskie, klasyczne i wiele innych, dzięki którym wzbogacicie wystrój wnętrza oraz zapewnicie sobie praktyczny i funkcjonalny mebel.

 • Stoły z litego drewna

  Nowoczesne meble wybierane w przeciętnych sklepach nie należą do produktów wysokiej jakości, bowiem do ich wytwarzania wykorzystuje się wiele materiałów drewnopodobnych i tworzyw sztucznych o małej trwałości i wątpliwej estetyce. Poszukując stylowych, pięknych i przede wszystkim trwałych modeli warto sięgnąć po te drewniane. W naszym sklepie znalazło się wiele takich propozycji, wśród których szczególne miejsce zajmują stoły z litego drewna tworzone z materiałów różnego gatunku, dzięki czemu zachowują piękno zaprogramowane przez naturę, a także wysoką trwałość i niezmienność przez długie lata. Odpowiednio zabezpieczone drewno dębowe, bukowe czy sosnowe prezentuje naturalny rysunek słojów, jako najpiękniejszy design bez ryzyka odklejania się, pękania czy wyszczerbiania powierzchni, zagrażającego produktom laminowanym. Nasze stoły z litego drewna opierają się upływowi czasu, a dzięki wykorzystaniu darów natury są też bardzo przyjazne w kontakcie ze skórą, ciepłe w dotyku i ekologiczne. To meble, które zyskują z wiekiem, a dzięki swojej strukturze mogą być poddawane renowacji, która przywróci im piękny wygląd nawet po wielu latach użytkowania. W kolekcji znajdziecie Państwo modele o różnych kształtach blatów, rozkładane, w wielu kolorach i stylach.

Pokazuje 1 - 46 z 46 elementów
Pokazuje 1 - 46 z 46 elementów