Information

Krzesła drewniane

Krzesła są jednym z najczęściej wykorzystanych elementów wyposażenia wnętrz, które pod względem praktyczności i przydatności zajmuje drugie miejsce - zaraz po łóżku. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w mieszkaniu, w którym nie przewidziano mebli do siedzenia, a o ile w pokojach tę funkcję mogą pełnić kanapy, o tyle w jadalni lub kuchni krzesło bywa niezbędne. Nowoczesne modele wykonywane są z wielu różnych materiałów, w tym z tworzyw sztucznych i metali, jednak te najbardziej tradycyjne, efektowne i szlachetne to modele drewniane. Drewno posiada bardzo wiele zalet począwszy od jego wyjątkowej estetyki i piękna, przez szerokie możliwości kształtowania po wysoką trwałość przez długie lata, dlatego krzesła drewniane w naszej kolekcji są idealnym wyposażeniem do każdego domu, w którym ceni się komfort w połączeniu z dobrą jakością i odpowiednim efektem estetycznym. Nasze krzesła drewniane to zarówno modele kuchenne, wykonane jedynie z tego materiału, jak i bardziej ekskluzywne, wygodniejsze modele tapicerowane. Wśród modeli w kolekcji znajdziecie Państwo zarówno te najprostsze, nowoczesne, w efektownych intensywnych kolorach tapicerki, jak i krzesła stylowe – prowansalskie, francuskie, angielskie, włoskie – dedykowane konkretnym stylizacjom.

Krzesła drewniane  Jest 63 produktów.

Podkategorie

 • Krzesła stylowe

  Krzesła są niezbędne w każdym domu, firmie czy instytucji, zapewniając odpowiednie miejsce do wypoczynku oraz dają możliwość wykonywania wielu codziennych czynności jak: spożywanie posiłków czy odrabianie lekcji. Wybór odpowiednich krzeseł nie powinien być więc przypadkowy, bowiem muszą one zapewnić wygodę, ale też komponować się z ogólnym designem wnętrza. Krzesła stylowe, które proponujemy w naszym sklepie to modele zaprojektowane z myślą o różnych aranżacjach wnętrz wzorowanych na stylach popularnych w innych epokach i regionach kontynentu. Dzięki wyjątkowej staranności w odtwarzaniu szczegółów, nasze modele wiernie odzwierciedlają klimat dawnej Francji, Włoch czy Anglii reprezentując najbardziej charakterystyczne cechy wzornicze tych nurtów. Krzesła stylowe to zarówno proste, siermiężne modele rustykalne, oparte na naturalnych materiałach i formach, jak i bardziej delikatne wzory prowansalskie czy też bogato zdobione wzory z pięknymi zdobieniami i kwiecistą tapicerką wyróżniającą ekskluzywne wzornictwo meblowe z dawnych francuskich salonów. Bogata gama wzorów oraz zróżnicowanie stylów pozwolą na dopasowanie modelu odpowiedniego do wybranej aranżacji wnętrza, tworząc harmonijną całość ze stołem, kanapami i fotelami.

 • Krzesła z podłokietnikami

  Krzesło w domu pełni wiele ważnych funkcji zapewniając miejsce do siedzenia podczas spożywania posiłków, pracy, odpoczynku czy spędzania wspólnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Krzesła nie są jednakowe, podobnie jak różne są stylizacje wnętrz oraz potrzeby, które te meble mają zaspokajać. Jedną z kategorii stanowią odbiegające nieco od tradycyjnego schematu krzesła z podłokietnikami, łączące w sobie klasyczną formę z niewielkim, podnoszącym komfort elementem konstrukcyjnym, jakim są podparcia pod ręce. Takie modele mogą być bardzo praktycznym meblem wypoczynkowym, w którym można posiedzieć po pracy z gazetą czy książką w ręku, albo zająć się domowymi pracami bez ryzyka zmęczenia rąk. Krzesła z podłokietnikami w naszym sklepie to wiele wzorów o różnorodnym przeznaczeniu. W kolekcji znajdziecie Państwo modele o prostej formie, wykonane z drewna i uzupełnione o tapicerowane siedzisko, lub też modele stylowe, odnoszące się formą, kolorystyką oraz wzornictwem do tradycji włoskich czy klasycznych. To modele do wygodnych stolików, ale również meble samodzielne do salonu, sypialni, na patio czy przestronny balkon. Krzesła z podłokietnikami to meble o typowym charakterze wypoczynkowym, zarówno nowoczesne, jak i stylowe.

   

 • Krzesła pikowane

  Nowoczesne meble nie muszą wcale mieć niestandardowych kształtów i kojarzyć się z niewygodą.  Zarówno w domach mieszkalnych, jak i w firmach, lokalach publicznych czy ośrodkach kultury, w których ludzie spotykają się we celu miłego lub efektywnego spędzenia czasu ciekawym rozwiązaniem mogą być krzesła pikowane. Te nowoczesne meble nie są tak całkiem nowe, bowiem tradycję zdobienia tapicerki przeszyciami wprowadzono już w połowie ubiegłego stulecia. Dzisiejsze modele, które oferujemy w naszym sklepie odbiegają od tych bogato zdobionych, wykwintnych foteli zachowując jednak efektowny, modny wygląd i wysoki poziom estetyki. Krzesła tapicerowane pikowane są też niezwykle wygodne, zapewniając stabilne siedzisko i komfortowe, pozbawione łączeń oparcie wyłożone miękką tkaniną. Nasze modele wyróżniają się wyjątkową starannością wykonania oraz materiałami najwyższej jakości, dzięki którym nawet najprostsze modele są szykowne i eleganckie. To doskonałe wyposażenie modnego salonu, ale również sali konferencyjnej, a nawet ekskluzywnej restauracji. Ich wyjątkowym atutem jest prosta, elegancka, płynna linia oraz możliwość dopasowania koloru tapicerki i drewna do konkretnego designu wnętrza. Krzesła pikowane to meble uniwersalne, pasujące do każdego wnętrza.

 • Krzesła włoskie

  Inspiracją w tworzeniu modeli mebli bywają różne epoki i rozmaite miejsca, które dzięki skoncentrowaniu artystów, twórców i rzemieślników stworzyły swój własny styl, będący utrwalonym wzorcem w kulturze.  W naszej kolekcji znalazły się również krzesła włoskie, do których stworzenia inspiracją była dawna sztuka i kultura słonecznej Italii wyrażona pięknym wzornictwem, bogatymi zdobieniami i kryjącym się w ich pięknie szlachectwem. To modele oparte na dawnych włoskich meblach, jakie królowały we wnętrzach w poprzednich stuleciach, dziś prezentując swoje wyszukane kształty w stylizowanych salonach wpływając na ich elegancję i doskonały styl. Wśród modeli znalazły się zarówno wzory prostsze, które swoje piękno zawdzięczają ciemnej kolorystyce lakierowanego drewna oraz charakterystycznym formom oparć, w kształcie przypominającym wachlarz zdobiony ciekawymi ażurowymi wycięciami. Obok nich pojawiają się modele bardziej wykwintne, sięgające czasów bogatych tradycji pałacowych, z pięknymi okrągłymi oparciami i typową dla tego stylu dekorowaną tapicerką. Krzesła włoskie to sposób na wprowadzenie do salonu odrobiny ekskluzywności i szyku, jakim wyróżniały się bogate wnętrza sprzed lat, ale również pomysł na piękną, stylową i wygodną jadalnię.

 • Krzesła tapicerowane

  Krzesła tapicerowane to nieco bardziej ekskluzywna i komfortowa wersja tradycyjnych modeli kuchennych, wykonanych jedynie z drewna lub tworzyw sztucznych. Dzięki tkaninom obiciowym możliwe jest zaprojektowanie tysięcy wzorów takich mebli, kolorystyką i wzornictwem dostosowanych do wielu różnych aranżacji. Krzesła tapicerowane mogą być proste, nowoczesne, ale również wzorowane na modzie z ubiegłych wieków, dzięki czemu powstają piękne meble stylowe do specjalnie tworzonych wnętrz. W naszej kolekcji zgromadziliśmy wiele ciekawych wzorów - zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych, prowansalskich, rustykalnych czy francuskich tworząc kolejne wzory z dbałością o szczegóły, dzięki której możecie Państwo wykreować styl, jaki najbardziej fascynuje. Krzesła tapicerowane z naszej kolekcji to zarówno meble do salonów, jak i do kuchni, sypialni czy holu, ale sprawdzą się także we wnętrzach publicznych, eleganckich restauracjach, a nawet gabinetach i biurach. To piękne, starannie wykonane na drewnianych stelażach modele o wysokiej trwałości, komfortowe dzięki specjalnej konstrukcji siedziska i oparcia, doskonale dopasowane do wnętrza, dzięki możliwości wyboru najbardziej odpowiedniej formy i koloru tapicerki. 

Pokazuje 1 - 63 z 63 elementów
Pokazuje 1 - 63 z 63 elementów